Személyes jelenlétükkel megtisztelték a rendezvényünket:
Sövényi Ferencé nyugalmazott országos főnővér,
Dr. Paizs Teréz megyei tiszti főorvos,
Boros Károlyné MÁE megyei vezetője
Dr. Kecskés Gábor orvos igazgató úr
valamint, a megye egészségügyi intézményeinek megjelent vezetői és munkatársai.
Dinnyésné Kiss Katalint a MESZK Zala Megyei Területi Szervezet Zalaegerszegi helyi elnöke a „HISZEK” című saját költeményét adta elő.
Ezt követően Dr. Paizs Teréz Zala Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Főosztály megyei tiszti főorvosa mondott ünnepi beszédet.
Majd Tóthné Födő Gyöngyi a MESZK Zala Megyei Szervezet területi elnöke köszöntötte a rendezvény résztvevőit: vendégeket, előadót. megyénk szakdolgozóit.
Sövényi Ferencé nyugalmazott országos főnővér „Emlékezés, a múlt megőrzése és vállalása” című előadását hallgathattuk meg.
A Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara által kezdeményezett - Kossuth Zsuzsanna születésének 200. évfordulója alkalmából megjelenő - érme méltó emléket állíthat Magyarország első főápolójának, melyet a Magyar Nemzeti Bank 10 000 Ft címletű ezüst emlékérme és annak 2 000 Ft címletű színesfém változatát bocsátotta ki.
10 db ezüst emlékérme került átadására Tóthné Födő Gyöngyi MESZK területi elnöke által.
Ezüst emlékérme kitüntetésben részesül:
- Czipp Józsefné Margitka körzeti ápoló, aki a Keszthely környéki ügyelet aktív, nyugdíjas korú dolgozója. Kedves, empatikus beteghez, kollégához egyaránt. Mindig szívesen vállal plusz munkát, így munkatársai szívesen kérik meg a helyettesítésre. Úgy is mondhatnánk „ő a triázs nővér”, amikor éppen beteghez hívják az ügyeletes orvost, eldönti, hogy a páciens várja meg, míg az orvos visszaér, vagy a Keszthelyi Kórház SBO-ját keresse fel.
- Horváth Istvánné Ella: 1958-ban érettségi után jelentkezett az ápolóképzőbe. Sebészeti osztályon kezdett el dolgozni, majd folyamatosan képezte magát, elsők között végezte el az egészségügyi főiskolát. Az országban úttörőként lett megyei vezető ápoló. Az ápolás fejlesztésének négy pillérét hirdette és munkáját ezen területeknek megfelelően végezte: az ápolás gyakorlata, az ápolószemélyzet képzése, továbbképzése, ápoláskutatás, ápolás menedzsmentje. Nagyon örülünk, hogy ma körünkben köszönthetjük.
- Humpok Lajosné Zsuzsanna: MESZK Keszthelyi helyi szervezet elnöke. Aktív, lelkes, a közért mindig tenni akaró választott tisztségviselő. Az idős betegek ellátását példaértéküen koordinálja a belgyógyászati osztályon. Fontosnak tartja a permanes önképzést, tudja, hogy Magyarországon is lehet külföldi beteget ellátni, így jelenleg is az angol nyelv rejtelmeivel ismerkedik.
- Kermaricsné Kövendi Ibolya: nyugalmazott nagykanizsai Alapellátási Intézményvezető, egészségügyi menedzser, jelenleg a Területi Etikai Bizottság tagja. A kamara kialakításában, működtetésében személyes példamutatással, töretlen lelkesedéssel képviselte kollégái érdekeit. Vezetői tapasztalata, logikus ítéletalkotása, őszintesége komoly segítséget nyújt az Etikai Bizottsági munkához.
- Kovács Ilona: megyei szakfelügyelő ápolóként sokat tesz a megye szakdolgozóiért. Ellenőrzései során építő kritikája, tényfeltáró megállapításai, szakmai alapossága, hivatástudata példaértékű. Vidámsága, optimizmusa követendő – családtagjai szerint a mai napon” Kossuth díjban” részesül.
- Kőrösi Ferencé Manyika: A Magyar Ápolási Egyesület, majd a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara egyik „szülőanyja” Zala megyében. Jelenleg aktív nyugdíjas, de területi küldöttként képviseli kamrai tagjainkat. „Hadra mindig fogható, lelkes, pozitív energiákkal telitett személyisége olyan, mint a szivárvány a borús égen, ha körünkben megjelenik.
- Kvárta-Somogyi Éva: a kamara megalakulása óta tevékenykedik az érdekképviseleti munkában, jelenleg a TOB tagja, a Hévízi Szent András Reumakórház egészségügyi szakoktatója, fizioterápiás asszisztens. Részt vesz belső továbbképzések tartásában, külső szakmacsoportos képzések ellenőrzésében, az utánpótlás oktatásában, 2014-ben a „Hévízi gyógymódok” című könyvben egy fejezetet neki köszönhetünk, melyben a fizoterápia eszközeiről írt.
- Márkus Marietta: a Nagykanizsai Szakképzési Centrum Műszaki Szakképző Iskola egészségügyi szakoktatója, a TOB tagja. Munkája során próbálja megfertőzni az „egészségügy vírusával” a tanuló ápolókat. Vizsga szituácóban részben, mint felkészítő tanár, részben mint kamarai vizsgabizottsági tag aktívan tevékenykedik.
- Némethné Lázár Ágota: a hévízi Hotel Aquamarin gyógyászati vezetője, aki kis csapatát méltóan irányítja, számukra az összes támogatási lehetőséget kijárja. Kedves, szelíd természete, szakmai alapossága mindenkor biztonságot teremt környezetének.
- Péter Zsuzsanna: A Kanizsai Dorottya Kórház ápolási igazgatója, a MESZK aneszteziológiai és intenzív tagozat országos tagozatvezetője volt, jelenleg területi és országos küldött. Munkája során szakdolgozói múltját nem feledve, vezetőként empatikus, segítőkész, következetes. Példaértékű emberi magatartásáért, a szakdolgozói hivatáshoz való áldozatkész viszonyulásáért kapja ma az elismerést.
A résztvevők a regisztrációspultnál vehették át az ünnepség után a színesfém 2000 Ft-os érmet egy kis lámpás kíséretében, mely segítheti Őket a helyes út követésében a szakdolgozói hivatásuk gyakorlása során.
Gratuálunk a kitüntetetteknek, s kívánunk számukra jó egészséget és további szép sikereket munkájuk, magánéletük során!
Meghallgattuk Mészáros János Elek előadó művésztől: az Álom dalt.
A MESZK Zala Megyei Szervezete Kossuth Zsuzsanna születésének 200. évfordulója alkalmából pályázati felhívást tett közzé az egészségügyi szakdolgozók körtében, melynek témái: Az ápolói hivatás a XXI. században és a Miért lettem, vagyok és maradok egészségügyi szakdolgozó.
Karamánné Dr. Pakai Annamária MESZK Területi Oktatási Bizottság elnöke értékelte a beérkezett pályamunkákat.
Majd a pályázat díjainak átadására került sor, amelyeket Tóthné Födő Gyöngyi MESZK elnöke és Karamánné Dr. Pakai Annamária az Oktatási Bizottság elnöke adott át.
1.helyezésben részesült: Bujtor Csilla ifjúsági védőnő Zalaegerszeg és Szabó Sándor mentőtiszt Zalaegerszeg.
2.helyezésben részesült: Kvárta-Somogyi Éva egészségügyi szakoktató Hévíz, Végvári Viktória dietetikus Zalaegerszeg
3.helyezésben részesült: Kiss Ferencné diplomás ápoló Hévíz és Némethné Tóth Tímea diplomás ápoló Zalaegerszeg
Különdíjban részsesült: Takács Bálint a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Deák Ferenc Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája 14/A osztályos ápoló tanulója
Pályázaton való részvételéért és munkája köszöneteként emléklap elismerésben részesült: Berta Istvánné ápoló, Dinnyésné Kiss Katalin szülésznő, diplomás ápoló, Dezse Krisztina ápoló, Horváth Anita diagnosztikai képalkotó, Horváthné Vitai Krisztina ápoló.
A két első helyezett pályázatát meghallgathattuk saját előadásban.
A két előadás között Mészáros János Elek előadóművésztől: Gyémánt és arany című művet hallhattuk.
Végül Takács Bálint ápoló tanuló is elmondhatta a pályázatát.Azt gondolom addig nincs baj, amíg ilyen lelkületű Humán Erőforrás utánpótlás várható, hiszen betegként mi sem kívánhatnánk jobb, empatikusabb ápolót, vagy kollégaként lelkesebb munkatársat.
Gratulálunk minden pályázónak és bízunk benne, hogy a jövőben is figyelemmel kísérik a kamarai felhívásokat és pályáznak.
A jól megérdemelt munka gyümölcseként, köszönet, hála kifejezéseként Mészáros János Elek előadóművész műsoros estje következett, aki
/ Simándy József és Szenes Iván
művészeti díjas magánénekes
a 2009-es „Csendül a Nóta” Nemzetközi
Magyar nóta énekverseny győztese
a 2012-es Csillag születik győztese
a 2014-es Fejér-megyei Príma
külön- és közönségdíjasa
2015-ös Zámbó Jimmy- díjas
2016-os Vörösmarty Mihály díjas/
Ünnepség végén büfé várta a vendégeket, ahol kötetlen beszélgetésre, társalgásra volt lehetőség.
Fotót a Zalai Hírlap/Pezzetta Umberto bocsátotta rendelkezésünkre, köszönjük!
Szekérné Büki Erzsébet Alapellátásért felelős alelnök